Image Hosted by http://kizunanonippon.blogspot.com

Blog i Autorka

(絆の日本)Kizuna no Nippon :

Blog powstawał 10 maja 2012r, a raczej jest to kontynuacja mojego bloga, który znajdował się na Onecie www.higashi-sakura.blog.onet.pl Prowadziłam go podajże od 2 gim ( 2007 rok). Co prawda, z początku był moim pamiętnikiem, ale od wakacji (2011 rok)  zaczął on służyć do czegoś innego. A mianowicie do zamieszczania recenzji z dram, a także muzyki japońskiej ^-^.
Postanowiłam się przenieść z prostych przyczyn (i chyba nie jestem jedyną osobą, która to uczyniła), ponieważ od grudnia na Onecie wciąż trwa awaria, do której nikt nawet się nie kwapi, aby coś zdziałać, jeżeli chodzi o naprawę. No więc moja cierpliwość się skończyła i o to tutaj jestem ;).
Zmieniłam nazwę bloga. Tamten nazywał się higashi sakura ,co na polski higashi to wschód, a sakura- wiśnia. Chyba te dwa słowa najbardziej kojarzą się nam z Krajem Kwitnącej Wiśni, a przynajmniej mi, więc dlatego mój blog nazywał się Wschód wiśni. Jakoś przy tej nazwie czułam się być duszą w Japonii ^-^,
Z kolei jeżeli chodzi nową nazwę kizuna no nippon, to jakby przetłumaczyć na polski, to w dosłownym znaczeniu otrzymamy- więzi japońskie. Myślałam nad bardziej krótszą nazwą, a mianowicie nad samym słowem kizuna, ale słowo było za krótkie i wyskakiwał dziwny komunikat, że takiej nazwy nie może utworzyć. No więc są 'więzi japońskie' xD.
Szczerze się przyznam, że słowo 'kizuna' nie jest przypadkowe. Dla mnie ma dwa znaczenia: 
  •  pierwsze: to tytuł piosenki mojego ulubionego japońskiego artysty Kamenashiego Kazuyi, od której praktycznie rozpoczęła się moja przygada z Krajem kwitnącej wiśni;
  • drugie: uznałam, że ten blog jest takim, jakby łącznikiem, który łączy mnie (może nie w realny, a raczej w wirtualny sposób) z moim ukochanym krajem.

(香)Kaoru: 
 
Tak naprawdę to Karolina, albo po prostu Lina. Kaoru to japońskie imię. Wybrałam je, bo po prostu najbardziej oddaje się mojemu prawdziwemu imieniu, albo chociażby części mojego imienia- Karo.
Byłam Tłumaczką, Korektorką i Timerką w grupie Fansuberskiej: ShoWA.   Żyję muzyką i marzeniami. Przedtem słucham ciężkiej muzyki, jak rock i metal, ale odkąd zapoznałam się z j-music, mój gatunek muzyczny drastycznie się zmienił, bo o 180 stopni. Mam totalnego fioła na punkcie japońskiego zespołu KAT-TUN, a głównie na Kamenashiego Kazuye. Uwielbiam jego barwę głosu i grę aktorską.
Skoro mowa o japońskiej muzyce, to trzeba wspomnieć coś na temat dram. Powoli zaczynam się od nich uzależniać. Według mnie, nie ma nic lepszego, jak oglądanie dram w nudne wieczory ^-^. Nie mam ulubionego gatunku dramy. Uwielbiam romanse, po przez dramy szkolne, skończywszy na fantastycznych i kryminalnych oraz medycznych. W ostatnim czasie zainteresowałam się dramami koreańskimi i tajwańskimi.

W wolnym czasie piszę własne teksty piosenek i opowiadania. Mam takie ciche marzenie, aby napisać jakiś tekst piosenki dla rockowego zespołu, a także wydać jakąś powieść ;). 
Prócz tego, pasjonuję się kryminalistyką i detektywistyką. W przyszłości chciałabym wykonywać zawód, który jest związany z tymi dziedzinami. Do tego dochodzi, że interesują mnie wschodnie sztuki walki, jak i broń palna ;p.Kontakt:
  • GG: 4733018 (praktycznie zawsze mnie można na nim złapać. Często siedzę na niewidocznym, więc śmiało, można pisać) ;p.
  • Twitter
  •  Facebook: tylko zaufanym ludziom ;p


2 /skomentuj:

Midori pisze...

Haha,no to witaj w klubie,bo też bym chciała wydać kiedyś książkę ^^ Nie znam tego zespołu... Wolę k-music. Polecam ci zespół B.A.P i BIG BANG,a z girlsbandów to 2NE1 i SISTAR :)

Ano,jeśli mnie będzie kiedyś mąż zdradzał,to cię wynajme,abyś zebrała na niego dowody,okej? Haha xd

Weź,nawet nie wiem,po co pisze ten komentarz ==' jestem po prostu nielogiczna. Ech xd

Anonimowy pisze...

yay! jak miło znaleźć inną (polską) fankę KAT-TUN <3 już się bałam, że w tym temacie jestem skazana na samotność ;)
z mojego otoczenia nikt się tym nie interesuje... tzn udało mi się częściowo zarazić KAT-TUNami jedną moją przyjaciółkę, ale nie jest to jednak mega mania ;)
cóż mogę więcej napisać - powodzenia z książką i z piosenkami :D

Prześlij komentarz